Selçuk Bayraktar’dan lider Türkiye vurgusu


Görkemli festivalin açılışında konuşan Bayraktar, gençlere önemli mesajlar verdi. Bayraktar, Milli Teknoloji Hamlesi’nin Türkiye’yi taşıyacağı noktaya işaret etti.

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST, ziyaretçilerine kapılarını açtı.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin açılışında konuştu.

Bayraktar, hem projeleriyle hem de ziyaretçi olarak festivale katılan gençlere tavsiyelerde bulunurken, Türkiye’nin liderliğine vurgu yaptı.

“SİZLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Allah güç ve kuvvet verdikçe ülkemizin aydınlık yarınları olan sizlere elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.” diyen Bayraktar, şu ifadeleri kullandı:

“LİDER TÜRKİYE HEDEFİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Geçen yıl da söylemiştim, şimdi yine aynı inançla tekrar ediyorum. Tam bağımsızlık yolculuğundan, Milli Teknoloji Hamlesi idealinden, Türkiye’yi her alanda lider ülke yapma hedefinden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu yoldan dönmek yok. Bu yolda durmak, duraksamak yok. TEKNOFEST, vatanımıza, milletimize ve dokunduğu tüm coğrafyalara hayırlı uğurlu olsun.”

Selçuk Bayraktar: Türkiye’yi her alanda lider ülke yapma hedefinden asla vazgeçmeyeceğiz ViDEO

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #1

TEKNOFEST VE BOĞAZİÇİ’NDEKİ EYLEM

Bir taraftan Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji alanında yapılan atılımlar sadece yurt içinde değil, yurt dışında da göz kamaştırırken, diğer taraftan ülkemizin prestijli üniversitelerinden Boğaziçi’nde rektör ataması bahanesiyle başlayan eylem devam ediyor.

Kendilerinden bilim üretimi beklenen öğretim üyelerinin ayakta durma eylemi 261’inci gününe girdi.

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #2

TEKNOFEST’İN TANIMINI YAPTI

Bayraktar, açılıştaki konuşmasında, TEKNOFEST’in çok büyük anlamlar ifade ettiğini belirtti.

“Değerli gençler ve aziz milletimiz, TEKNOFEST bir ruh. Bazen bir uçağa dokunduğunda hayal kuran, bazen gökyüzüne baktığında gözleri parıldayan bir çocuğun ruhu TEKNOFEST. Hatta bazen, torununu izlediğinde güzel yarınların umuduyla gözleri dolan ninelerimizin ve dedelerimizin bilge ruhu TEKNOFEST. 7’den 77’ye, ‘al bayrağımızı en yukarıda göreceğim’ diye ısrar eden, yılmadan azimle çalışan milletimizin asil ruhu, TEKNOFEST ifadesini kullandı.

“BİR HAYALİMİZ VAR DİYORDUK”

TEKNOFEST’in dördüncü yılında gençlerle bir arada olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Geçtiğimiz yıllarda TEKNOFEST için yola çıkarken ‘bir hayalimiz var’ diyorduk. İşte bugün hayallerimiz gerçeğe dönüşmeye, filiz vermeye başladı. Dünyanın hızla değiştiği bu çağda, dönüşümün ve ilerlemenin en büyük rüzgarının teknoloji olduğunu görüyoruz.” diye konuştu.

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #3

“ÖNÜNÜZE ÇIKAN ENGELLER SİZİ ASLA YILDIRMASIN”

Bugün yüksek teknoloji geliştiren Türkiye hayalini, yarışmalara başvuran 200 binden fazla genç ve tüm milletle paylaştıklarını vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda gençliğin önemsenmediği, fırsat verilmediği bir gelecek hayalinin eksik kalacağını da çok iyi biliyoruz. Değerli genç kardeşlerim, mühendis bir yol arkadaşınız olarak sizlere tavsiyem, önünüze çıkan engeller sizi asla yıldırmasın.

“ALLAH’IN İZNİYLE DÜNYANIN EN İYİSİ OLURUZ”

Yerleşik düzen sizi yanlışa itse de etikten, ahlaktan ve hak bildiğiniz yoldan asla ayrılmadan çok çalışın. Bir konu üzerinde çalışırken muhakkak geleceğin trendlerine odaklanın. Yaptığınız her işin özgün ve size ait olmasını önemseyin. Bunlara dikkat edin. Azimle çalışmaya devam edersek Allah’ın izniyle dünyanın en iyisi oluruz.”

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #4

“DÜNYA MEDYASI TÜRK GİRİŞİMLERİNİ KONUŞUYOR”

Selçuk Bayraktar, “Bugün dünyadaki önemli medya kuruluşları Türk girişimlerinin yakaladığı başarıyı konuşuyor. Başarılı girişimlerimiz, aldıkları yatırımlarla büyük değerlemelere ulaşıyor. Çok değil yaklaşık 20 yıl önce garajlarda sizler gibi gençlerin kurduğu şirketler dünyanın en güçlü uluslararası şirketlerine dönüştü.” dedi.

Artık dünyayı ileriye taşıyan cesur yeni fikirlerin, yeni icatların, ufacık girişimlerden ve bu girişimleri kuran gençlerden çıktığına işaret eden Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“GİRİŞİM EKOSİSTEMİMİZİ DAHA DA BÜYÜTMELİYİZ”

“Bunun için girişim ekosistemimizi daha da büyütmeli ve imkanlar dahilindeki her fırsatı girişimcilerimize sunmalıyız. 20 öncesinin garaj şirketleri arasında bugün tekelleşen, devletlerden de daha güçlü hale gelen dev şirketler de bulunuyor. Bu tekeller, etki alanlarıyla dünyaya yön vermek ve kendi gelecek tasavvurlarını dikte ettirmek için yoğun çaba gösteriyor.

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #5

“HAYAL, FİKİR, İNOVASYON..”

Vahşi kapitalist teknoloji tekellerinin kurguladığı bir dünyaya mahkum olmamak için yelkenlerimizi medeniyet değerlerimiz istikametinde kendi dönüşüm rüzgarımızla doldurmalıyız. Hayal, fikir, inovasyon dediğimizde hep yeni şeyler söylemeliyiz.

“TÜRKİYE İÇİN YÜRÜMEYE DEVAM ETME VAKTİDİR”

Ne diyor bu toprakların bilge ismi Mevlana, ‘Dünle beraber gitti cancağızım ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni şeyler söylemek lazım’ O nedenle, bugün yapay meselelere takılmadan, araştırmanın, geliştirmenin, üretimin gündem olduğu güçlü Türkiye için yürümeye devam etme vaktidir.”

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #6

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #7

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #8

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #9

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #10

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #11

Selçuk Bayraktar dan lider Türkiye vurgusu #12

Related Posts

Bir cevap yazın