Kars‘ın Arpaçay ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köyde rahatsızlanan 10 aylık bebek, Arpaçay Özel Yönetimi ile sıhhat grupları tarafından hastaneye ulaştırıldı.
İlçeye bağlı Taşlıağıl köyünde yüksek ateşi bulunan 10 aylık Berat Turan’ı kar ve tipi nedeniyle hastaneye götüremeyen ailesi, yetkililerden yardım istedi.
Bölgeye Arpaçay Vilayet Özel Yönetimi grupları ile 112 Acil Servis takımları sevk edildi. Karla gayret gruplarının yolu açmasıyla sıhhat grupları köye ulaştı.
Zorlu hava kaidelerine karşın köye giden takımlar, 1 saat süren çalışma sonucu bebeği hastaneye ulaştırdı.
Berat bebek, Arpaçay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Arpaçay İlçe Özel Yönetimi Şantiye Şefi Ali Çobanoğlu, ihbar üzerine takımları köye yönlendirdiklerini, 112 Acil Servis ve Arpaçay Özel Yönetimi takımlarının 10 aylık bebek için seferber olarak hastaneye ulaştırdıklarını söyledi.
GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.